Zostań cyfrowym lingwistą z #POPCode

Data dodania: 02 grudzień 2019 Ogłoszenie: 101423
za darmo
Tel. 223... Pokaż
  • Kategoria: Imprezy i wydarzenia
  • Typ oferty: Inne
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Wyświetleń: 419

Opis ogłoszenia

Zapraszamy Was na darmowe warsztaty programowania #POPCode , podczas których poznacie podstawy technologii frontendowych. Dzięki zajęciom praktycznym ze specjalistami fascynujący świat cyfrowej kreacji w końcu będzie w zasięgu ręki.

Tym razem koncentrujemy się na HTML, CSS i elementach JavaScript. Dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?
Hyper Text Markup Language czyli HTML. To w tym języku napisana jest każda strona internetowa, więc już to świadczy o znaczeniu i wadze tego narzędzia.
CSS (Cascading Style Sheets) jest językiem, który pozwala zadbać o część wizualną każdej strony. Bez niego byłyby "kanciaste" i nieprzyjazne w odbiorze. CSS to nic innego jak lista reguł, która pozwala ustalić, jak przeglądarka internetowa ma wyświetlać poszczególne elementy strony.
Z kolei JavaScript silnie wpływa na wypieranie Flasha. Dzisiaj korzysta się z tego narzędzia, żeby tworzyć chociażby gry przeglądarkowe. To język stosunkowo prosty, idealny do rozpoczęcia przygody z programowaniem. Kod JS nie wymaga kompilacji, dzięki temu do jego tworzenia wystarczy notatnik lub przeglądarka. To również jeden z najpopularniejszych w ogóle języków programowania. Pod koniec 2018 roku niemal 12 mln programistów specjalizowało się w JS.

Szkolenie jest dedykowane osobom, które nie mają doświadczenia w programowaniu i chcą zdobyć nowe umiejętności.
To ostatnie już w tym roku spotkanie w ramach #POPCode, na które serdecznie zapraszamy!

Link do rejestracji: https://evenea.pl/event/popcode-frontend2/?source=evenea-directory

Warszawa Mokotów Mazowieckie