Profesjonalne usługi sprzątania oraz czyszczenia obić tapicerskich

Dodane Czwartek, 23 Czerwca 2022, 17:19:50, ID ogłoszenia: 129062
150 zł
tel. 500 ... Pokaż
  • Kategoria: Sprzątanie
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Wyświetleń: 7

Opis ogłoszenia

Możesz skorzystać z pomocy fachowej firmy, która oferuje pranie tapicerki meblowej oraz wykładziny. Czyszczenie tkanin realizowane jest z dojazdem do Twojej lokalizacji. Z tego powodu skuteczna firma sprzątająca zyskuje ciągle nowych klientów.

Czyszczenie tapicerki meblowej jest zajęciem wymagającym. Jeżeli chcesz to zrobić przy pomocy tradycyjnych metod, będziesz musiał zainwestować sporo czasu oraz energii. W związku z tym coraz więcej osób odchodzi od tego typu praktyk. Fachowa firma sprzątająca może Ci pomóc w utrzymaniu czystości. Wystarczy, że zamówisz pranie metodą ekstrakcyjną z dojazdem do Twojej lokalizacji.

Jak samodzielnie pielęgnować tapicerki?

Ręczne pranie mebli tapicerowanych polega na wykorzystaniu ogólnodostępnych środków czystości. Rozprowadzamy je po powierzchni tkaniny, a następnie staramy się wprowadzić je do głębokich warstw materiału. Takie rozwiązanie ma jednak sporą wadę. Często jest nieskuteczne. Co znacznie gorsze, może realnie zaszkodzić Twoim meblom.

Niektóre tkaniny są bardzo wrażliwe. Stosowanie mocnych detergentów może prowadzić do powstawania przebarwień lub nawet osłabienia struktury materiału. W związku z tym coraz częściej polecane są metody, które znane są od lat. Sposoby prania wykorzystywane przez nasze babcie były bezpieczne. Zalicza się do nich szare mydło.

W przypadku bardziej uciążliwych plam możesz spróbować zastosować sodą oczyszczoną. Pozwala ona podjąć walkę z bardziej uporczywymi zanieczyszczeniami. Warto wrócić do sposobów wykorzystywanych przez nasze mamy oraz babcie, ponieważ są one skuteczne i bezpieczne dla tkaniny.

Niestety nie jesteśmy wyłącznie przy ich pomocy w stanie usunąć wszystkich zanieczyszczeń. Dlatego profesjonalna firma sprzątająca oferuje usługę, która stanowi idealne uzupełnienie domowych zabiegów. Przy jej pomocy jesteś w stanie usunąć nawet trudno dostępny brud, który znajduje się w głębokich warstwach materiału. Jest to bardzo skuteczne rozwiązanie.

Firma sprzątająca — przebieg usługi

Pranie metodą ekstrakcyjną to jeden z najczęściej polecanych sposobów na pielęgnację tkanin. Fachowa firma sprzątająca dysponuje zaawansowanym sprzętem, który umożliwia przeprowadzenie procesu. Składa się on z kilku etapów:

1. Odkurzanie — przed zastosowaniem środków chemicznych tkanina jest dokładnie odkurzana. Celem tego zabiegu jest wybawienie wszystkich zanieczyszczeń o ostrych krawędziach, takich jak piasek.
2. Zasadnicze pranie — przy pomocy ekstraktorów ciśnieniowych oraz odkurzaczy piorących usuwane są zanieczyszczenia, które znajdują się pomiędzy włóknami. Przy pomocy nowoczesnych detergentów rozpuszcza się brud, aby ułatwić jego wybawienie.
3. Odplamianie — w momencie gdy pozostaną jakieś widoczne plamy, specjalista zastosuje odplamiacz. Są to intensywne w działaniu środki do usuwania uporczywych zanieczyszczeń. Ze względu na ich mocne działanie, nanoszone są wyłącznie po powierzchni plamy. Nie gwarantują one jednak, że uda się usunąć zabrudzenie, ponieważ niektóre przebarwienia są trwałe.

Warszawa Mazowieckie