Opiekunka do 86-letniego pana z Wiesbaden. Wyjazd od 15.12. do 14.01., premia świąteczno-noworoczna

Data dodania: 13 listopad 2018 Ogłoszenie: 80271
za darmo
Tel. 730... Pokaż
  • Kategoria: Praca
  • Typ oferty: Praca za granicą
  • Lokalizacja: Otwock
  • Wyświetleń: 101

Opis ogłoszenia

Podopieczny ma 86 lat, 175 cm wzrostu i waży ok. 80kg. Ma zatwierdzony IV stopień pielęgnacyjny. Cierpi na początkującą demencję i inkontynencję. Ma duże problemy z poruszaniem się – korzysta z wózka inwalidzkiego (jest podnośnik przy schodach). Występują odleżyny. Senior dużo zapomina, mało mówi. Lubi czytać gazety. Całe dnie przesiaduje w fotelu. W transferze na wózek pomaga opieka medyczna.
Obowiązki

prowadzenie domu – gotowanie, pranie prasowanie, sprzątanie, robienie zakupów (we wszystkich czynnościach uczestniczy żona podopiecznego).

opieka – pomoc w myciu, ubieraniu się, jedzeniu, wspólne spędzanie czasu i aktywizacja podopiecznego.

Praca w nocy nie powinna występować. Należy być gotowym do niesienia pomocy, gdyby zaszła taka potrzeba.
Informacje dodatkowe

Podopieczny mieszka wraz z żoną w domu z tarasem. Do dyspozycji opiekunki jest mieszkanie z osobnym wejściem, dostępem do kuchni i łazienki. Założony jest Internet, ale nie ma komputera. Rodzina nie posiada zwierząt. Przychodzi opieka medyczna rano i wieczorem. Zatrudniona jest również sprzątaczka oraz ogrodnik. W domu znajdują się przyrządy i udogodnienia ułatwiające pracę z podopiecznym – podnośnik przy schodach, podnośnik w wannie, rollator i wózek inwalidzki. Czas wolny minimum 2-3 godziny dziennie, w niedzielę 3-4 godziny. Podczas przerwy opiekunki opiekę nad seniorem przejmuje jego żona.

Warszawa Mokotów Mazowieckie