Kolonie detektywistyczne

Data dodania: 11 czerwiec 2018 Ogłoszenie: 73359
1780zł
Tel. ... Pokaż
  • Kategoria: Turystyka
  • Typ oferty: Wycieczki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Wyświetleń: 313

Opis ogłoszenia

Najlepsza szkoła detektywów zakłada w Ocyplu Biuro Detektywistyczne „Migdałowa” i nikt nie ośmieli się popsuć im planów! Nowi detektywi z pewnością nudzić się nie będą i wkroczą w tajemniczy świat nierozwiązanych spraw…

Czeka nas dużo pracy, dlatego jadą z nami tylko ambitni, odważni, silni i wytrwali uczestnicy. Konieczne będzie zachowanie zdrowego rozsądku, wrażliwości, odwagi i hartu ducha. O sukcesie zdecyduje zaangażowanie, cierpliwość, spryt, pomysłowość i analityczne myślenie. Naszym uczestnikom pomogą umiejętności skupienia uwagi, logicznego rozumowania, dobra pamięć, znajomość otaczającego świata oraz właściwa postawa wobec siebie i innych. Podczas przygody młodzi detektywi będą mieli okazję poznać specyfikę swojej pracy, śledztwa oraz sprawdzić się w wyznaczonych zadaniach i przeprowadzić szereg śledztw. Nie zapominajmy również o chwili odpoczynku w promieniach słońca oraz kąpieli wodnej, jak i zacnej zabawie. Młodzi detektywi tym skuteczniej działają im lepszy mają relaks i zdrowsze ciało. Nie zapominajmy też o kadrze szkoleniowo-opiekuńczej, która będzie bacznie przypatrywać się naszym śmiałkom oraz wyznaczać zadania i aktywności do przebiegu osiągania wyznaczonego celu.

Podstawa udanego wypoczynku, to dobra zabawa i pełny relaks po wyczerpującym roku szkolnym. Dlatego wszyscy będziemy przez cały czas kolonii uczestniczyć w zabawie w detektywów i przeprowadzać śledztwa. Elementy naszych działań, aktywności i przygody będą jej podporządkowane. Codzienne rutynowe sprawy (toaleta, porządek, gimnastyka, etc.) jak i niezbędne obowiązki stają się wtedy mniej uciążliwe. Dla najmłodszych oznacza to mniej okazji aby na poważnie zatęsknić za domem. Zaś naszym mottem jest myśl, że najlepsza nauka, to nauka przez zabawę, nauka przez działanie. Wtedy zupełnie nie kojarzy się z nauką.

Stawiamy na aktywny wypoczynek. Temu ma służyć wielość i różnorodność zabaw i gier na świeżym powietrzu i na świetlicy, plażowanie oraz kąpiele w jeziorze. Przewidujemy piesze wycieczki z możliwością, dla chętnych, zdobycia punktów na odznaki turystyczne PTTK. Pamiętamy również, że dzieci potrzebują jak każdy z nas, chwili spokoju, to znaczy „czasu wolnego”, kiedy mogą pobyć same ze swoimi myślami lub w towarzystwie, które same sobie dobiorą.

Naturalna potrzeba dzieci poznawania i odkrywania świata jest dla nas bardzo ważna. Aby ją podsycić i rozwinąć przygotowaliśmy szereg aktywności jak eksperymenty, spotkania ze zwierzętami zabawy z terenoznawstwa.

Sprawny i wypoczęty umysł to warunek bezstresowego przebiegu roku szkolnego. Dla naszych podopiecznych przygotowaliśmy więc również rozrywki umysłowe.
Bardzo ważna jest umiejętność przełamywania lęków. Dzieci będą miały okazję na zmierzenie się i pokonanie własnych słabości między innymi podczas wyprawy do parku linowego, gdzie czekają ich różne zabawy zręcznościowe adekwatne do wieku i umiejętności.

Termin: 15.07-28.07.2018
Miejsce: Ośrodek ZHP "Słoneczna Republika" w Ocyplu
Dla kogo: dzieci szkół podstawowych (skończona klasa I)
Dojazd: autokar (z Warszawy)

Centrum Edukacji Migdałowa
http://kolonie.erudikon.pl/

Warszawa Mokotów Mazowieckie